DS1100LU-300
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
DS1100LU-300
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines
Function : Nonprogrammable
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Number of Taps/Steps : 5
Series : -
Available Total Delays : 300ns
Supplier Device Package : 8-uMAX/uSOP
Tap Increment : 60 ns
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Delay to 1st Tap : 60ns
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Independent Delays : 1
Base Product Number : DS1100L
Description : IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8UMAX
Contact Now
Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 300ns 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)