74F673APC
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
74F673APC
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Shift Registers
Function : Serial to Parallel
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : 74F
Logic Type : Shift Register
Supplier Device Package : 24-PDIP
Output Type : Tri-State
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Package / Case : 24-DIP (0.600", 15.24mm)